środa, 22 maja, 2024
AktualnościŚwięciechowa

Tragedia na S5. Nie żyje kierowca osobówki

Pierwszy poniedziałek po feriach, nie zaczął się najlepiej. Na S5, na pasie w kierunku Wrocławia, na wysokości MOP-u Gołanice, samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w bariery energochłonne. Ratownicy natychmiast podjęli akcje ratunkową poszkodowanego. Niestety bezskutecznie.

Do zdarzenia doszło chwilę po godzinie 9:00 rano. Na miejsce natychmiast wezwano strażaków, sanitariuszy oraz policję. Ratownicy niemal natychmiast przystąpili do wyciągnięcia poszkodowanego z wraku. Mężczyzna nie wykazywał czynności życiowych. Rozpoczęto tzw. RKO (resuscytacje krążeniowo-oddechową).\

Po około godzinie reanimacji, medycy stwierdzili zgon pacjenta. Na miejsce, zgodnie z procedurami, został wezwany prokurator.

Z informacji przekazywanych przez innych kierowców wynika, że na miejscu trwała akcja ratunkowa wskazująca na to, że w mogło dość do zasłabnięcia kierowcy samochodu. Zniszczenia auta po uderzeniu w barierę nie są duże. Droga nie została zablokowana, ale są utrudnienia na wysokości MOP Gołanice na pasie w stronę Wrocławia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *