środa, 29 maja, 2024
AktualnościWybory samorządowe

Mariusz Nowacki startuje na Prezydenta Leszna. PiS oficjalnie przedstawiło kandydatów

Prawo i Sprawiedliwość, jako ostatnie z największych ugrupowań, zaprezentowało kandydatów; zarówno na Prezydenta Leszna jak i radnych. W wyścigu o fotel prezydenta miasta, ze strony PiS-u ubiegać się będzie Mariusz Nowacki, obecny radny miejski. Jedynkami do Rady Miasta, są: Ewa Rosik, Mariusz Nowacki, Adam Kośmider oraz Zenon Jóźwiak.

Dość długo musieliśmy czekać na ogłoszenie kandydata na Prezydenta Miasta Leszna, z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości. Działacze PiS-u wybrali nietypowe, jak na konferencje prasowe, porę dnia oraz miejsce. Oficjalna prezentacja miała miejsce na leszczyńskim rynku o godz. 20:00. Zgromadzili się tam działacze partii, kandydaci do Rady, Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz Posłowie na Sejm RP z naszego okręgu: Marlena Maląg oraz Jan Dziedziczak. Radny Mariusz Nowacki – to właśnie on powalczy o urząd Prezydenta Miasta Leszna. Jak zapowiada „Bezpieczne Leszno” to nie tylko hasło wyborcze. To nasza wspólna wizja –. To postać doskonale znana w Lesznie, społecznik, człowiek idei, znakomity menedżer i ekonomista, wieloletni radny miasta Leszna prezentując kandydata, prowadzący konferencję prasową, poseł Dziedziczak.

Mariusz Nowacki ma 54 lata, jest radnym, w obecnej kadencji pełni funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, pracuje w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Zapowiada, że priorytetem jego działań
i decyzji jako prezydenta miasta będzie bezpieczeństwo. – Zobowiązuję się do utworzenia na Rynku, posterunku Straży Miejskiej  mówił. Nowacki zapowiedział także uruchomienie Leszczyńskiego Programu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Przeciwdziałania Zadłużeniu, który miałby powstać na wzór rozwiązań samorządu Gdańska, który miałby pomóc osobom w trudnej sytuacji materialnej, przede wszystkim zadłużonym lokatorom mieszkań komunalnych.

Poza kandydatem na prezydenta, PiS zaprezentował także kandydatów do Rady Miejskiej w każdym z okręgów. Oto lista kandydatów:

OKRĘG nr 1 os. Przyjaźni i os. Ogrody

 1. Ewa Rosik
 2. Jakub Rzeźniczak
 3. Ludwika Ratajczak
 4. Andrzej Gumienny
 5. Grażyna Sokalla
 6. Wiesław Jasiak
 7. Mariusz Boniak
 8. Andrzej Świętek

OKRĘG nr 2 – Centrum 1

 1. Mariusz Nowacki (będąc jednocześnie kandydatem na Prezydenta Miasta Leszna)
 2. Bogusz Chudobski
 3. Barbara Piwońska
 4. Rafał Szydlewski
 5. Małgorzata Jakubowska
 6. Mirosława Lewnadowska
 7. Bolesław Mencel

OKRĘG nr 3 – Centrum 2

 1. Adam Kośmider (obecny radny)
 2. Waldemar Kozar
 3. Barbara Szydłowska
 4. Teresa Iwona Nowocińska
 5. Józef Deutsch
 6. Zofia Sierocińska
 7. Jakub Stępczak

OKRĘG nr 4 – Gronowo, Zatorze, Zaborowo

 1. Zenon Jóźwiak
 2. Danuta Sołtysik
 3. Leszek Kasperski
 4. Marta Witkowska
 5. Anna Dudek
 6. Bogdan Kurzwski
 7. Zofia Miler
 8. Zenon Białasik
 9. Kazimierz Jęcz (obecny radny)

fot. Kacper Bortel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *