środa, 29 maja, 2024
Aktualności

Filmiki z Zatorza robią furorę w sieci. W wyrwach łowią ryby i sadzą kwiaty. Jest reakcja ze strony władz (FILM)

Klient pobliskiej siłowni na ulicy Pankiewicza w Lesznie nagrał humorystyczny filmik, na którym zaczął „wędkować” w wyrwie na drodze. Nagranie na aplikacji TikTok, w jeden dzień, zebrało blisko dwa miliony wyświetleń, pierwszy, który powstał ma blisko 900 tysięcy. Autor filmików chce w ten sposób zwrócić uwagę prezydenta Leszna na problem, który od lat panuje na tej ulicy.

Filmiki zatytułowane „Dzień 1 czekania, aż prezydent Leszna zleci naprawę ulicy Pankiewicza” miały przybrać formę serii. Pojawił się drugi, na którym mężczyzna tym razem nie łowi, a sadzi kwiat w miejscu wyrwanego asfaltu. W opisie filmu autor zaznaczył, że pomysłów mają mnóstwo. Nie zdążono nagrać trzeciego TikToka, władze odpowiedziały działaniem.

@dabakss1

Mamy pomysłow na pół roku wiec Panie prezydencie zapraszam do działania!!! 😁 #dc #dzien1 #pankiewicza #dragongym #tiktokviral #pozdro

♬ Guantanamera (She’s Hot) – Pitbull

Pomysł powstał spontanicznie. Dojeżdżam tymi drogami na siłownię Dragon Gym. Po którymś przypadkowym wjechaniem w dziurę oraz mini korkami tworzącymi się właśnie przez te dziury i jakimiś mini robotami drogowymi stwierdziłem, że coś z tym trzeba zrobić – mówi twórca filmików.

Reakcja ze strony władz miasta była błyskawiczna. Dzień po opublikowaniu drugiego filmu, na ulicy pojawiła się ekipa, która zaczęła łatać dziury.

Pomysł miał na celu humorystyczne pokazanie sprawy i nie liczyliśmy na tak szybkie działanie ze strony władz miasta. Piszę w liczbie mnogiej bo pomaga mi bardzo dobry kolega, który również często trenuje na tej siłownii. Wcześniej nie kontaktowaliśmy się z nikim w tej sprawie aczkolwiek jestem pewny, że lwia część mieszkańców próbowała coś w tym temacie działać ponieważ niektóre dziury były ogromnych rozmiarów. Oczywiście mną nikt się nie kontaktował ale chętnie nagram jakiś mały materiał z osobą odpowiedzialną za tak szybkie działanie – dodaje autor.

Do akcji włączyło się wiele firm i osób, którzy proponowali pomoc swoimi usługami, aby „popchnąć” temat do przodu.

@dabakss1

Dzień 2 czekania. Tak łatwo się nie poddamy😎 #dc #viral #seria #dzien2 #pankiewicza #remont

♬ Flowers – Miley Cyrus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *