środa, 29 maja, 2024
Z kraju

Służby grają z WOŚP! Już w najbliższą niedzielę

We wtorek (16 stycznia br.) minister Marcin Kierwiński spotkał się z Jerzym Owsiakiem w celu omówienia sposobów włączenia się służb podległych MSWiA w 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spotkanie poprzedził list ministra do funkcjonariuszy, zachęcający do udziału w akcji.

„Służby państwowe są zawsze tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest ważna” – powiedział minister.

Marcin Kierwiński poinformował, że funkcjonariusze i pracownicy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służby Ochrony Państwa zaangażują się w pomoc przy tegorocznym finale WOŚP oraz zapewnią bezpieczeństwo wolontariuszom.

Działania służb na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Służby podległe MSWiA grają z WOŚP. Wśród zgłoszonych inicjatyw można m.in. wymienić: udział funkcjonariuszy Policji w turnieju koszykarskim o nazwie „Powiat gra dla WOŚP”, który odbędzie się w Powiatowej Hali Sportowej „Kujawianka” w Inowrocławiu, wystawienie stoiska KP PSP w Siemiatyczach, gdzie w celu zademonstrowania działania kamery termowizyjnej strażacy doprowadzą do zadymienia specjalnego namiotu pneumatycznego, zorganizowanie przez SOP pokazu zabytkowego samochodu Mercedes Trasco na błoniach PGE Narodowego oraz udział funkcjonariuszy Straży Granicznej w turnieju piłki siatkowej organizowanym przez Klub Kibica Arka Tempo Chełm. 

Tegorocznym tematem finału WOŚP będą „Płuca po pandemii”. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

fot. MSWiA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *