środa, 29 maja, 2024
AktualnościNa sygnaleOkolica

Jeden kierował po pijaku, drugi bez uprawnień. Za przestępstwa odpowiedzą przed sądem

W weekend na terenie powiatu gostyńskiego policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w ogóle nie powinni wsiadać za kierownicę. Podczas kontroli okazało się, że 24-latek ma w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu, a 34-latek kierował pomimo cofniętych uprawnień. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

W sobotę po godz. 22.00 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Borku Wlkp. zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Oplem. Wyszło na jaw, że jest pijany. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 34-latka promil alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 3 lat więzienia.

W niedzielę około godziny 20.00 w Głuchowie dzielnicowy kontrolował kierującego BMW. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 24-latek ma zatrzymane prawo jazdy, a mimo to kierował autem. Mężczyzna decyzją Starosty Powiatowego w Krotoszynie miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Zgodnie z art. 180 KK kierowca popełnia przestępstwo niezastosowania się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, a kierowca pomimo tego nadal kieruje samochodem. Mężczyźnie grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gostyń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *