środa, 29 maja, 2024
Aktualności

Narada w leszczyńskiej komendzie. Strażacy podsumowali rok

29 stycznia 2024 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie odbyła się uroczysta narada podsumowująca działalność komendy w minionym roku. Spotkanie zgromadziło liczne grono gości, reprezentujących różne sektory życia społecznego i administracyjnego miasta oraz powiatu.

Brygadier Sebastian Kozłowski, Komendant Miejski PSP w Lesznie, przywitał zaproszonych gości, a następnie przedstawił szczegółowe sprawozdanie z aktywności straży pożarnej za rok 2023.

W minionym roku leszczyńscy funkcjonariusze, interweniowali aż 1415 razy. Strażacy wyjeżdżali do 242 pożarów, 1023 miejscowych zagrożeń oraz 150 alarmów fałszywych, z czego 76 było w dobrej wierze, 69 z systemu sygnalizacji, a 5 było złośliwych. Najwięcej zdarzeń (600) miało miejsce w Lesznie, natomiast najmniej w gminie Wijewo (63). Zdarzenia, przy których była wymagana obecność strażaków, wygenerowały straty na poziomie prawie 12 milionów i 400 tysięcy złotych, zaś uratowane mienie szacowane jest na blisko 35,5 miliona złotych.

Podczas narady, komendant Kozłowski, podziękował kierownictwu KW PSP w Poznaniu oraz druhom z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu leszczyńskiego. Wyróżniono również funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy Miejskiej PSP w Lesznie za ich zaangażowanie i poświęcenie w działaniach na rzecz społeczności lokalnej.

Wspólna refleksja nad osiągnięciami roku 2023 stanowiła fundament budowania planów na przyszłość. Spotkanie było nie tylko okazją do podziękowań, lecz także do zacieśnienia współpracy oraz wyznaczenia priorytetów na kolejne miesiące.

fot. PSP w Lesznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *