sobota, 15 czerwca, 2024
Aktualności

Ulewny deszcz i burza nie przerwały Dni Leszna. Wystąpił Jerzy Kryszak oraz Czerwone Gitary (zdjęcia)

Ulewny deszcz oraz burza, która przeszła przez miasto w ostatni dzień Dni Leszna, czyli w niedzielę 2 czerwca, nie przerwały ostatniego dnia obchodów miasta. Ekipa Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie szybko znalazła alternatywę.

Występ Jerzego Kryszaka oraz koncert zespołu Czerwone Gitary odbyły się, tak jak zaplanowano. Jerzy Kryszak wystąpił w sali Teatru Miejskiego, natomiast Czerwone Gitary zagrały zgodnie z planem na scenie w parku im. Leszczyńskich Satyryków.

Dni Leszna robię od czternastu lat i od czternastu lat Dni Leszna rozpoczynamy na stadionie, przez ten czas nigdy taka sytuacja nas nie spotkała – mówił Maciej Mizgalski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie oraz Teatru Miejskiego w Lesznie.

Nie odbył się jednak koncert upamiętniający Edwarda Baldysa. Dyrektor Maciej Mizgalski zapowiedział, że wydarzenie odbędzie się w listopadzie.

Wiele rzeczy się nie odbyło podczas dzisiejszego dnia, to rzeczy dla nas ważne. Miał odbyć się m.in. koncert poświęcony Edwardowie Baldysowi. Chciałbym zaprosić na wydarzenie, które odbędzie się w listopadzie, przypomnij ono kilka piosenek, do którcyh napisał on słowa i przypomni nam jego postać w inny sposób, niż go pamiętacie – dodał Maciej Mizgalski.

Orkiestra Dęta Miasta Leszna również w błyskawicznym znalazła alternatywę dla miejsca swojego występu i pomimo deszczu oraz burzy wystąpili dla publiczności w holu Teatru Miejskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *