sobota, 15 czerwca, 2024
AktualnościNa sygnale

Ujawniali wykroczenia drogowe z drona. Współpraca Straży Miejskiej oraz policji

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Lesznie przeprowadzili kontrole drogowe przy wykorzystaniu drona. W trakcie kilku godzin ujawnili kilkanaście wykroczeń drogowych. Bezpieczeństwo na drogach to priorytet policjantów ruchu drogowego. Kontrole przeprowadzane są przy przy wykorzystaniu różnego sprzętu.

Tym razem mundurowi postawili na drona. Przyjrzeli się zachowaniom kierowców na Al. Konstytucji 3 Maja w Lesznie.

W trakcie kilku godzin kamera drona zarejestrował kilkanaście wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami. Wśród najczęściej popełnianych były niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej tj. przejazd na czerwonym świetle lub w nieprawidłowy sposób na warunkowej zielonej strzałce, a także nieprawidłowa zmiana pasa ruchu – mówi Monika Żymełka, oficer prasowy KMP Leszno.

Ujawnione wykroczenia są częstymi przyczynami zdarzeń drogowych. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani przez policjantów.

Policjanci przypominają, że zielona strzałka nie jest zielonym światłem. Oznacza warunkowy wjazd za sygnalizator po ustąpieniu pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. Obowiązkiem kierującego pojazdem, gdy nadawana jest zielona strzałka, jest zatrzymanie się przed sygnalizatorem (równoznaczne ze znakiem STOP). Kontynuacja jazdy możliwa jest dopiero wówczas, gdy kierowca upewni się, że jego manewr nie stworzy zagrożenia dla innych uczestników ruchu. W szczególności chodzi o pieszych i rowerzystów, dla których w tym momencie nadawany jest sygnał zielony.

źródło: KMP Leszno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *