środa, 22 maja, 2024
Aktualności

Rusza remont pływalni Akwawit. Po ponad sześciu latach od zamknięcia

Po wielu miesiącach zawirowań Miasto Leszno rozstrzygnęło przetarg na modernizację pływalni Akwawit. Wykonawcą zadania będzie firma ADAMIETZ sp. z o.o., znana z dużych inwestycji w Lesznie i regionie.

Przetarg na modernizację nieczynnej pływalni trwa już od kilku miesięcy i wciąż nie może doczekać się rozstrzygnięcia. W sierpniu ubiegłego roku otwarto oferty. Do przetargu stanęły wtedy dwie spółki: Adamietz ze Strzelec Opolskich, który zaproponował cenę 74 milionów złotych i Alstal z Bydgoszczy z ceną 88 milionów. Miasto wybrało tańszą ofertę, ale firma z Bydgoszczy złożyła wniosek o wykluczenie konkurenta,
po czym sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej. KIO zakwestionowała jeden element postępowania, kwestię doświadczenia kierowników budowy. Jak zapewnia prezydent Borowiak, zostało to już uzupełnione.

Ostatecznie 1 lutego 2024 roku Urząd Miasta wybrał firmę ADAMIETZ Sp. z o.o. Do podpisania umowy dojdzie jednak dopiero po upływie 10 dni, jakie przysługują na odwołanie drugiemu oferentowi. Modernizacja pływalni Akwawit będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj” – najpierw powstanie projekt obiektu, a potem zaczną się roboty budowlane, choć być może w czasie projektowania uda się także prowadzić prace rozbiórkowe. Pływalnia powinna był gotowa w roku 2027. ADAMIETZ wykona to zadanie za 73.950.000 zł brutto. Jedną trzecia kosztów zostanie sfinansowana z programu Polski Ład. 

fot. Archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *