środa, 22 maja, 2024
AktualnościNa sygnale

Betoniarka cięższa o 50 procent. Kierowca nie miał też zezwolenia

Betoniarka z przekroczonymi normami masowymi została zatrzymana przez inspektorów z Leszna. Przedsiębiorcę czeka kara pieniężna w wysokości 15.000 zł.

W poniedziałek, 22 stycznia na drodze krajowej numer 32 w Granowie inspektorzy z oddziału leszczyńskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu zatrzymali do kontroli betoniarkę, którą przewożono 7,5 m3 betonu. Na podstawie przeprowadzonej kontroli normatywności inspektorzy stwierdzili przekroczenie zarówno dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu wynoszącej 32 t, jak również dopuszczalnych nacisków na osie. Inspekcyjne wagi wykazały, że rzeczywista masa pojazdu wyniosła 43,1 t i była przekroczona o 34,69 proc. w stosunku do normy. Przekroczony był również maksymalny nacisk podwójnej osi napędowej kontrolowanego pojazdu, który zgodnie przepisami nie powinien być większy od 19 t, a wyniósł 28,35 t, czyli o 49,21 proc. za dużo.

Kontrolowany kierowca nie okazał zezwolenia kategorii V, więc w stosunku do przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości 15.000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *