środa, 29 maja, 2024
Okolica

Zatrzymano trzech włamywaczy z powiatu kościańskiego. Ukradli elektronarzędzia, elementy stalowe i motorower (zdjęcia)

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszało trzech mieszkańców powiatu kościańskiego, którzy z pomieszczeń warsztatowych firmy w Bonikowie skradli mienie o łącznej wartości 30 tysięcy złotych. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje Sąd. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku lutego do kościańskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do pomieszczeń warsztatowych na terenie jednej z firm znajdującej się w Bonikowie. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że sprawcy po rozerwaniu kłódek z krat oraz wyłamaniu drzwi wejściowych, dostali się do środka, po czym z wnętrza skradli różnego rodzaju narzędzia i elektronarzędzia, elementy stalowe oraz motorower Romet, których łączną wartość pokrzywdzony wycenił na kwotę 30 000 zł.

Sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego, którzy na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalili sprawców tego czynu. W toku przeprowadzonych przez nich czynności skradzione mienie zostało w większości odzyskane i wkrótce zostanie zwrócone właścicielowi.

Sprawcami okazali się trzej mieszkańcy gm. Kościan w wieku 21, 23 i 26 lat. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali i złożyli wyjaśnienia.

Teraz o dalszym ich losie zdecyduje Sąd. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduję karę pozbawienia wolności do 10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *