środa, 22 maja, 2024
AktualnościNa sygnale

Wypadek na ekspresówce. Nie żyją transportowane zwierzęta (ZDJĘCIA)

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku ciężarówki i busa na drodze S5 na wysokości Kurowa w powiecie kościańskim. W jednej z ciężarówek transportowane było bydło. Droga była zablokowana przez cały dzień.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 6:30 na drodze ekspresowej nr 5 w kierunku Wrocławia, na wysokości Kurowa.

Kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą najechał na tył pojazdu typu bus, który w wyniku zderzenia uderzył w tył jadącego przed nim drugiego pojazdu ciężarowego. Pierwszy pojazd ciężarowy, który przewoził bydło oraz bus wypadły z drogi – informuje Jarosław Lemański, oficer prasowy kościańskiej policji.

Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala: dwie osoby z busa oraz kierujący ciężarowym, który wypadł z drogi. W ciężarówce, która znalazła się w rowie transportowane było bydło. Na miejsce zadysponowano policję, straż pożarną, pogotowie ratunkowe, swoje czynności wykonuje także powiatowy lekarz weterynarii.  

Ciężarówka transportowała 33 sztuki bydła, niestety niektóre zwierzęta nie ocalały. Droga była zablokowana do godziny 20:40. Przeładunek żywych i martwych zwierząt odbywał się pod nadzorem lekarza weterynarii.

fot. KPP Kościan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *