środa, 29 maja, 2024
Aktualności

Skatepark do likwidacji? Prezydent na spotkaniu z mieszkańcami Gronowa [ZDJĘCIA]

W poniedziałek, 8 stycznia w auli Szkoły Podstawowej nr 5 w Lesznie, na leszczyńskim Gronowie, odbyło się spotkanie Prezydenta Łukasza Borowiaka oraz władz miasta z mieszkańcami. Uczestnicy rozmawiali o budowie nowej drogi do Gronowa oraz budowie kolektora deszczowego, który ma zapobiegać podtopieniom.

Na nowe połączenie komunikacyjne czekają nie tylko mieszkańcy Gronowa, ale także okolicznych gmin, z których ludność dojeżdża tu do pracy. W godzinach szczytu tworzą się kolejki do ronda Gronowo, póki co, jedynego łącznika dzielnicy z miastem, przez co przepustowość na tym odcinku znacząco maleje. Pomysł nowej drogi pojawił się w jednej z edycji Budżetu Obywatelskiego, realizowanego przez Miasto Leszno.

Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak zapowiedział, że w przyszłym roku ogłoszony zostanie przetarg na budowę nowej drogi, która będzie prowadzić od Ronda Antoniny.

Prace projektowe dobiegają końca, projekt trafić ma na moje biurko do 15 lutego” – mówi Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak.

Pozostały więc jedynie kwestie formalne, które są kwestią czasu. Włodarz miasta przedstawił też założenia techniczne nowej drogi. Równolegle do jezdni wykonany zostanie ciąg pieszo-rowerowy, oświetlenie, kanalizacja deszczowa oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne. Na drodze powstaną trzy ronda oraz skrzyżowanie z ul. Gronowską. Koszt całej inwestycji szacuje się na 19,5 miliona złotych.

Skatepark na Gronowie do likwidacji?

Mieszkańcy dzielnicy, zwrócili uwagę na problem jaki narasta wokół nowego obiektu na Gronowie. Mowa tutaj o skateparku przy ul. Kordeckiego. Kompleks powstał w ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego. Była to inicjatywa mieszkańców dzielnicy oraz pomysł miasta na zagospodarowanie tego terenu. Teraz mieszkańcy Gronowa domagają się jego demontażu.

To jest nie do zniesienia” – mówili mieszkańcy.

Lista zażaleń była długa. Począwszy od hałasu wywoływanego przez deskorolki, hulajnogi i wrotki jeżdżące po przeszkodach wykonanych z płyty, poprzez wulgarne zachowanie młodzieży aż po bałagan na terenie obiektu.

Władze miasta przedstawiły projekt dźwiękoszczelnego muru oraz dodatkowych pasów zieleni, co miałoby wpłynąć na zgłaszane problemy. Dźwiękoszczelny mur mieszkańców nie przekonał. Część z nich domaga się, aby skatepark rozebrać i przenieść gdzie indziej.

fot. leszno.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *