środa, 29 maja, 2024
Aktualności

Rusza przebudowa Wolińskiej w Lesznie. Kierowcy będą musieli się zmierzyć z utrudnieniami

Od wtorku, 5 marca rusza przebudowa ulicy Wolińskiej w Lesznie. Droga w początkowych etapach nie zostanie zamknięta, a wprowadzone zostaną ograniczenia. Wyremontowany zostanie ponad kilometrowy odcinek.

Remont ulicy Wolińskiej zostanie podzielony na kilka etapów. Na odcinku, na którym aktualnie będą prowadzone prace, jezdnia zostanie zawężona do szerokości min. 5,5 m, przy jednoczesnym ograniczeniu prędkości do 30 km/h. Pierwszy zostanie wyremontowany końcowy odcinek Wolińskiej, od skrzyżowania z ulicą Święciechowską, następnie roboty będą sukcesywnie przemieszczać się w kierunku ulicy Wyszyńskiego.

Inwestycja zakłada wymianę krawężników, obrzeży, ścieków ulicznych oraz przebudowie zjazdów. Całość prac powinna potrwać około 3-4 tygodni. Zadanie ma kosztować 3,5 miliona złotych. Połowa tej kwoty jest dofinansowana przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg.

fot. Google Maps

Jeden komentarz do “Rusza przebudowa Wolińskiej w Lesznie. Kierowcy będą musieli się zmierzyć z utrudnieniami

  • Czy jest szansa na przejście dla pieszych i rowerzystów w miejscu gdzie przejeżdża się na drogę w kierunku lotniska? Wielu pieszych i rowerzystów przemieszcza się w tym kierunku również z dziećmi a przejście przez ulicę Wolińska jest skrajnie niebezpieczne ponieważ kierowcy często jadą tam z nadmierną prędkością

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *