środa, 29 maja, 2024
AktualnościNa sygnale

Rowerzyści i piesi na celowniku policji. Ujawniono aż 60 wykroczeń (zdjęcia)

Policjanci z drogówki przyjrzeli się zachowaniom niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszym, rowerzystom i motocyklistom. Niestety w trakcie jednego dnia ujawnili aż 60 wykroczeń popełnianych przez tą kategorię uczestników oraz względem niechronionych, przez kierujących pojazdami.

Praktycznie każdego tygodnia leszczyńska policja otrzymuje zgłoszenie o wypadku, w którym biorą udział rowerzyści. Do tych zdarzeń najczęściej dochodzi na prawidłowo oznakowanych przejściach pieszo – rowerowych. Kierujący jednośladem w starciu z karoserią rozpędzonego pojazdu mechanicznego nie mają szans na wyjście z tego zdarzenia bez obrażeń ciała.

7 maja br. policjanci ujawnili aż 60 naruszeń przepisów w ruchu drogowym popełnionych właśnie przez pieszych i kierujących jednośladami, ale także przez kierujących pojazdami, którzy nie zwracali uwagi na bezpieczeństwo niechronionych uczestników.

Najczęstszymi przewinieniami sprawców wykroczeń było niezatrzymywanie się przez rowerzystów na znaku „STOP”, jazda po chodniku i przejściu dla pieszych, natomiast kierowcy pojazdów nie dostosowywali prędkości w rejonach przejść dla pieszych. Wszyscy sprawcy wykroczeń zostali ukarani przez policjantów.

źródło: KMP Leszno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *