środa, 29 maja, 2024
Aktualności

Remont ul. Niepodległości już wkrótce. Potrwa cztery miesiące

Od najbliższego poniedziałku (12 lutego) rusza przebudowa jednej z ważniejszych ulic w Lesznie. Mowa oczywiście o ul. Niepodległości, a dokładnie o odcinku od Ronda Solidarności do ul. Ofiar Katynia.

Będzie to pierwszy etap, rewitalizacji całej ulicy Niepodległości. Remont obejmie prace takie jak: przełożenie kamiennej kostki, wymianę krawężników na granitowe oraz nowe chodniki. Urząd Miasta prowadzi rozmowy ze spółką Enea, na temat wymiana oświetlenia na LED-owe.

Początek przebudowy, tego jakże ważnego ciągu komunikacyjnego, właśnie na tym odcinku, jest uzasadniony planowanym uruchomieniem działalności Galerii Goplana. Planowane otwarcie przewidziane jest na koniec marca tego roku. Od strony ulicy Niepodległości, będzie mieścił się wjazd do parkingu podziemnego w/w galerii. Konieczne więc jest, zbudowanie komfortowego połączenia drogowego.

Z chwilą zakończenia tego remontu, miasto ogłosi przetarg na rewitalizację, położonej równolegle do Goplany, ulicy Królowej Jadwigi. Kolejna, długo wyczekiwana inwestycja, ze względu nie tylko na bliskie położenie galerii handlowej, ale również Wyższej Szkoły Humanistycznej oraz wielu budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *