środa, 29 maja, 2024
AktualnościNa sygnale

Przeładował busa o prawie dwie tony (zdjęcia)

Po raz kolejny kierowcy małych ciężarówek, którzy poruszali się drogą krajową numer 32 w Granowie udowodnili, że popularnym busem mogą przewieźć dużo i w większości przypadków dużo ponad normę.

W piątek, 16 lutego inspektorzy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu prowadzili kontrole w ramach akcji „bus” na drodze krajowej numer 32 w Granowie. Zatrzymali tam do kontroli cztery pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. Ważenie wykazało, że były znacznie przeładowane. Inspektorzy stwierdzili przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej jednego z pojazdów aż o 1,9 t.

Wszystkich kierowców ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 3.600 zł i zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia naruszenia, czyli przeładowania towarów na inne samochody. W przypadku kontroli innego samochodu ciężarowego stwierdzono przewóz towarów niebezpiecznych ADR. Jednostka transportowa powinna być wyposażona w przynajmniej jedną gaśnicę o pojemności 2 kg proszka gaśniczego lub równoważnej. Gaśnica taka musi być poddawana corocznej kontroli, a inspektorzy ujawnili brak ważnego przeglądu okresowego, który skończył się na 2020 r.

źródło: WITD Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *