środa, 29 maja, 2024
AktualnościPolityka

Premier ogłosił wybory. PiS zaciera ręce

Na konferencji prasowej, 15 stycznia, premier Donald Tusk, ogłosił termin wyborów samorządowych. Odbędą się one 7 (I tura) i 21 (II tura) kwietnia.

Premier podał także cały kalendarz wyborczy, który jest istotny dla kandydatów. Terminy zgłaszania kandydatur, komitetów wyborczych, etc. Decyzja premiera, jest jednoznaczna z rozpoczęciem kampanii wyborczej, która powoli się rozkręca.

Wybory samorządowe w Lesznie

W Lesznie wybierzemy 23 radnych oraz Prezydenta Miasta, a także radnych do sejmiku wojewódzkiego. Start do fotelu prezydenta, zadeklarował Łukasz Borowiak – obecny prezydent miasta. Nie pojawiły się jeszcze kandydatury ze znanych partii politycznych. Przewijają się takie nazwiska jak: Grzegorz Rusiecki (Poseł na Sejm RP), Rafał Zalesiński (Prezes Wodociągów Leszczyńskich), Kamila Schaschner czy Tomasz Kusior (Lewica).

Podczas wczorajszej (15.01) konferencji prasowej, poseł Jan Dziedziczak, w towarzystwie Sławomira Szczota (szefa struktur miejskich PiS’u), poinformowali, że rozmawiają z czterema potencjalnymi kandydatami. Zapowiedzieli również, że będę walczyć o zwiększenie ilości mandatów w radzie miejskiej. Wszyscy dotychczasowi radni, zadeklarowali chęć ubiegania się o reelekcje.

Na nasze pytanie, czy Prawo i Sprawiedliwość, wystawi kandydatów na wójtów i burmistrzów, gmin i miast powiatu leszczyńskiego, usłyszeliśmy odpowiedź: – Potrzebujemy jeszcze chwilę. Proszę dać nam czas. O wszystkim państwa poinformujemy. – powiedział, poseł Dziedziczak.

Zapowiada się ciekawa, a zarazem intensywna kampania wyborcza.

fot. PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *