sobota, 27 lipca, 2024
AktualnościSport

Poloniści bez przełamania. Basket Team Suchy Las wygrywa w Trapezie (zdjęcia)

Bez przełamania w grupie mistrzowskiej pozostają koszykarze Royal Polonii 1912 Leszno. Lepszy od podopiecznych trenera Jędrzeja Jankowiaka okazał się Basket Team Suchy Las zwyciężając w Trapezie 63:55.

Pierwsze fragmenty spotkania należały do gospodarzy, którzy prowadzili już 6:0. W miarę upływu czasu sytuacja zaczęła się jednak zmieniać. Goście złapali przysłowiowy wiatr w żagle i pierwsze 10 minut zakończyli z ośmioma punktami przewagi nad miejscowymi. Diametralnych zmian w postawie obu zespołów nie przyniosło też drugie rozdanie. To zakończyło się wynikiem 17:15 dla biało – czerwonych.

Po zmianie stron leszczynianom mocno zależało na odrabianiu strat. Pięć punktów z rzędu zdobytych w końcówce trzeciej kwarty pozwoliło gospodarzom zniwelować straty do zaledwie 2 punktów. Ostatnie słowo w tej części należało jednak do Piotra Potapa, który celną dwójką ustalił wynik po 30 minutach rywalizacji na 49:45 dla gości. W czwartym rozdaniu biało – czerwoni znów byli bardzo blisko rywali. Niestety w kluczowym momencie spotkania młodemu zespołowi z Leszna zabrakło koncentracji. Więcej zimnej krwi zachowali natomiast przyjezdni, którzy całe spotkanie rozstrzygnęli na swoją korzyść zwyciężając ostatecznie 63:55.

Punkty dla Royal Polonii zdobywali: Punkty dla Royal Polonii 1912 Leszno zdobywali: Taisner 12, Jastrzębski 11, Sakowicz 9, Rybarczyk 8, Wacyra 7, Pawlicki 5, Polowczyk 3, Moszak 0, Sawicki 0.

Royal Polonia 1912 Leszno 55:63 Basket Team Suchy Las (13:21, 17:15, 15:13, 10:14)