sobota, 15 czerwca, 2024
AktualnościNa sygnale

Policyjne psy złapały złodzieja. Udaremniły kradzież narzędzi o dużej wartości

29-latek wpadł w ręce policjantów na gorącym uczynku, kiedy wybiegał ze skradzionym towarem z marketu budowlanego. Sprawca skradł ze sklepowych półek elektronarzędzia. Całość skradzionego mienia odzyskano.

Sytuacja miała miejsce 15 maja br. w godzinach rannych. Para policyjnych przewodników psów pełniła służbę patrolową na terenie Leszna.


ZOBACZ TEŻ:


W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli wybiegającego mężczyznę z jednego z marketów budowlanych, a za nim pracownika ochrony. Policjanci zorientowali się, że to prawdopodobnie sprawca kradzieży. Natychmiast zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że w rękach trzymał skradziony w sklepie towar. Były to elektronarzędzia w postaci wyrzynarki, wiertarko – wkrętarki i klucza udarowego. Wartość skradzionych przedmiotów wynosiła ponad 2500 złotych.

29-letni mieszkaniec gminy Rydzyna trafił do policyjnego aresztu, a towar z powrotem na sklepowe półki. Śledczy ogłosili podejrzanemu zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia. Teraz mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem.

źródło: KMP Leszno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *