środa, 22 maja, 2024
Aktualności

Płonie budynek dawnej rzeźni na Tamie Kolejowej. To już kolejny pożar w tym miejscu (zdjęcia/film)

W czwartek, 16 maja około godziny 13:30 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ulicy Tama Kolejowa, gdzie kiedyś znajdowała się rzeźnia. Na miejsce niezwłocznie wysłano kilka strażackich zastępów. Czarny słup dymu był widoczny z centrum miasta.

Po dojeździe na miejsce zdarzenie potwierdziliśmy zgłoszenie, było silne zadymienie. Wykonaliśmy dostęp do tej przestrzeni, która była objęta pożarem. Strażacy podali prądy wody. Użyliśmy drabiny mechanicznej – mówi bryg. Jakub Stryjak, dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Lesznie.

Strażakom udało się szybko zlokalizować i ugasić pożar. W listopadzie 2022 roku w tym samym miejscu i budynku również doszło do pożaru, dzięki temu strażacy wiedzieli już jak działać i na co uważać

To już drugi pożar w tym samym miejscu, jeden z funkcjonariuszy , który dzisiaj tutaj jest, był również wtedy na tym pożarze, dlatego też wiedzieliśmy o tym, że jest tam zarwany strop i nie możemy tam wprowadzić ludzi – dodaje Stryjak.

Na chwilę obecną nie wiadomo czy w środku ktoś przebywał, strażacy będą teraz przeszukiwać pogorzelisko. Nie wiadomo również jaka była przyczyna pożaru – jej ustalaniem zajmą się policjanci.

fot. Maksym Szalkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *