środa, 29 maja, 2024
Aktualności

Piotr Gąsowski i Anna Głogowska gwiazdami festynu w Lesznie. Tłumy w parku Heerrmanna (zdjęcia)

Anna Głogowska oraz Piotr Gąsowski byli gwiazdami dzisiejszego festynu pn. Apetyt na Aktywność organizowanego przez Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności. Całe wydarzenie miało na celu zwiększenie świadomości na temat marnowania żywności i pokazania jak temu zapobiegać.

Podczas festynu odbyła się leszczyńska edycja MasterChefa. W rywalizacji wzięło udział osiem drużyn. Każda z nich musiała przygotować danie główne oraz przystawkę. Wszystko nadzorował Marcin Olzacki, uczestnik 11. edycji MasterChefa.

Drużyny mają za zadanie przygotować danie główne oraz przystawkę. W zeszłym roku głównym produktem była pyra, w tym roku jest to cebula. W daniu głównym musi ona dominować – mówi Katarzyna Jaśkowiak, prezes Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności.

Zadanie wydawało się trudne, jednak ekipom nie sprawiło ono większego problemu.

Wymyśliliśmy cebulę faszerowaną polędwicą. To nie było trudne zadanie. To trzeba lubić. Nie musiałyśmy długo myśleć nad pomysłem – mówi jedna z uczestniczek.

Ania Głogowska, polska tancerka i prezenterka telewizyjna, leszczyńskiemu festynowi „Apetyt na Aktywność” towarzyszy już drugą edycję.

Jesteście taką społecznością sympatyczną i otwartą, wszyscy się razem lubią. Bez problemu ruszają na parkiet. Tyle dzieje się w Waszym teatrze, ciągle coś się u Was dzieje. Leszno jest miastem tak gościnnym i tak sympatycznym – mówi Ania Głogowska, polska tancerka.

Dla dzieci przygotowano różne atrakcje, dmuchane zamki, malowanie ciastek, animacje i wiele innych. Swoją pyszną grochówkę sprzedawali strażacy z OSP Wilkowice.

fot. Maksym Szalkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *