środa, 29 maja, 2024
AktualnościNa sygnale

Piękna pogoda skusiła go do rozpoczęcia sezonu motocyklowego. Wyjechał i stracił prawo jazdy

Pierwsze objawy wiosny skłoniły motocyklistów do rozruszania swoich maszyn. Niestety dla jednego z nich przejażdżka zakończyła się smutnym akcentem. Kierujący jednośladem znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, co zarejestrował policyjny fotoradar. Mężczyzna stracił prawo jazdy oraz przekroczył dozwoloną ilość punktów.

Sytuacja miała miejsce minionej niedzieli, 3 marca br. Policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się Alejami Konstytucji 3 Maja w Lesznie. To ulica w obrębie miasta, na której wg policyjnych statystyk dochodzi do największej ilości zdarzeń drogowych. Obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 70km/h. Głównymi przyczynami tych zdarzeń są m.in. niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, ale przede wszystkim nadmierna prędkość kierowców.

Tuż przed godziną 16.00 mundurowi zauważyli jadący z dużą prędkością motocykl. Policyjny fotoradar zarejestrował prędkość 133km/h, to o 55 km/h za dużo.

Po zatrzymaniu jednośladu policjanci ustalili, że kierowcą jest 46-letni mieszkaniec gminy Rydzyna. Przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h wiąże się z obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Kierowca został ukarany za powyższe wykroczenie mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych oraz nałożono na niego 14 punktów karnych.

Niestety okazało się, że kierowca w przeszłości był już karany za wykroczenie drogowe, za które łącznie zebrał 15 punktów. Po nałożeniu kolejnych 14, przekroczył dozwoloną ilość 24 punktów karnych. W związku z powyższym kierowca będzie musiał ponownie przejść państwowy egzamin na uzyskanie prawa jazdy.

Źródło: KMP Leszno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *