środa, 29 maja, 2024
AktualnościNa sygnale

Palili marihuanę na placu Kościuszki – wprost pod kamerą

Wprost pod kamerą grupa mężczyzn paliła marihuanę na placu Kościuszki w Lesznie. Całe zajście zauważył operator miejskiego monitoringu, który na miejsce wysłał patrol Straży Miejskiej.

Monitoring ujawnił nie tylko zażywanie, ale również udostępnianie narkotyków osobie małoletniej. Osobę, która udostępniła susz małoletniemu czekają dodatkowe konsekwencje.

W dniu 03.03.2024r operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyzn na pl. Kościuszki, których zachowanie mogło sugerować na zażywanie substancji odurzających. Operator na miejsce skierował patrol Straży Miejskiej który potwierdził zgłoszenie, a przy jednej z osób ujawnił susz konopny. Po przeanalizowaniu nagrania z monitoringu ustalono, że posiadacz suszu konopnego udostępnił go innym osobom, w tym osobie małoletniej – informuje Straż Miejska w Lesznie

Na miejsce wezwano patrol policji, który zatrzymał osoby wraz z narkotykami. Przypomnijmy, że za posiadanie marihuany grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech, natomiast udostępnianie środków odurzających osobie małoletniej zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. Straż Miejska Leszno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *