środa, 29 maja, 2024
Aktualności

Galeria Goplana na finiszu. Kiedy otwarcie? (zdjęcia)

Prace przy budowie Galerii Goplana są na ostatniej prostej. Wiele mówi się o tym, że otwarcie ma nastąpić zimą 2024 roku. Okazuje się, że to nieprawda.

Nowy obiekt handlowy będzie miał powierzchnię 9 000 metrów kwadratowych, a w środku znajdzie się 25 punktów handlowych. Pod budynkiem stworzono podziemny parking, który ma pomieścić 300 samochodów. Otwarcie ma nastąpić na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku.

Sklepy w Galerii Goplana

Za komercjalizację obiektu odpowiada firma Cushman-and-Wakefield, której przedstawicielka zapewnia, że nowa galeria jest już prawie w całości skomercjalizowana. Wśród 25 sklepów znajdą się takie marki jak: Pepco, Rossman, Sinsay, Apart, Biedronka, CCC, Tabak, Half Price i Świat Książki. Znajdzie się miejsce również dla punktów gastronomicznych.

Złe warunki pogodowe

Złe warunki pogodowe spowodowały, że prace musiały zostać przeniesiono do wnętrza budynku. Otoczenie budynku nadal nie jest gotowe. Inwestor przebudował także fragment ulicy Dąbrowskiego. Zamiast kostki brukowej położono tam asfalt.

Królowej Jadwigi do przebudowy

Ulica Królowej Jadwigi wymaga remontu. Stan nawierzchni i chodników jest tragiczny. Samorząd zaplanował na tę inwestycję 15 milionów złotych, dołożą się do tego również Wodociągi Leszczyńskie. Inwestycja rozłożona ma być na dwa lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *