środa, 29 maja, 2024
Aktualności

Gala „Leszczyńskiego Becikowego” w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie (zdjęcia)

We wtorek, 26 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie odbyła się druga, po 3,5 rocznej przerwie, gala Leszczyńskiego Becikowego. Ostatnie, oficjalne wręczenie świadczeń odbyło się w październiku, ubiegłego roku.

Jednorazowe świadczenie w wysokości 1000 złotych otrzymało dwadzieścia siedem dzieci. W tym roku przeważali chłopcy, których było siedemnastu, dziewczynek było dziesięć. Pojawiły się również bliźniaki.

Chciałem serdecznie podziękować. Statystyki nie kłamią, Polskie społeczeństwo się starzeje i ten trend nie jest możliwy do zatrzymania, natomiast każde urodzone, już bez względu na to, że mamy Leszczyńskie Becikowe, cieszy władze samorządowe i za to serdecznie Państwu dziękuję, bo w tak trudnych czasach, po pandemii, czy też w kryzysie gospodarczym decyzja o pierwszym lub kolejnym dziecku jest decyzją ważną – mówił Łukasz Borowiak, Prezydent Miasta Leszna.

Tradycyjnie, podczas spotkania odbył się również szybki konkurs, w którym było trzeba odpowiedzieć na pytanie – Na ile szacuję się koszt budowy nowego przedszkola integracyjnego przy ulica Cypriana Kamila Norwida? – prawidłowa odpowiedź to około 25 milionów złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *